Hlavní menu
  Pronájem pódia
  Kalendář článků
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  Akce
27.04.2024:
Jarní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
IČO: 26614006

redakce@cvikr.info
www.cvikr.info
Malé občanské hrdinství

Malé občanské hrdinství

       Náš volební zákon definuje podmínky, za kterých mohou kandidovat tzv. volební strany (tímto pojmem nejsou myšleny jen politické strany, ale i politická hnutí, nezávislí kandidáti, sdružení nezávislých kandidátů, dále pak koalice politických stran a politických hnutí a koalice politických stran či hnutí a nezávislých kandidátů).       Existuje jisté znevýhodnění pro nezávislé kandidáty a sdružení nezávislých kandidátů. Ti totiž musí přiložit ke kandidátním listinám petici s podpisy občanů obce podporující jejich kandidaturu. Minimální počet podpisů závisí na počtu obyvatel, v případě Kostelce se jedná o 120 podpisů pro nezávislé kandidáty a 252 podpisů pro sdružení nezávislých kandidátů.черника

       Jako nezávislí kandidáti pod hlavičkou Občanského sdružení Asanace jsme se rozhodovali na způsobu kandidatury v komunálních volbách. Po diskuzi jsme se rozhodli zvolit tu nejobtížnější cestu tj. samostatnou kandidaturu sdružení nezávislých kandidátů s nutností předložení petice s minimálně 252 podpisy. 
       Omlouváme se tímto všem našim občanům, které jsme požádali o svůj podpis na petici a připravili je o trochu volného času. Někteří občané tuto záludnost volebního systému znali a ti nás většinou podpořili, některým jsme museli věc vysvětlovat. Někteří z nich nás podpořili, jiní v podpisu petice viděli nějakou habaďůru a odmítli cokoliv podepsat zpravidla s poznámkou, že politika a partaje jsou svinstvo. Takže nastalo druhé kolo vysvětlování a to, že jediným způsobem, jak zabránit, aby radnice ovládly pouze politické strany či politická hnutí, případně jejich spřízněnci, je předložení petice. душица
       Děkujeme tedy kosteleckým občanům, kteří projevili své hrdinství a podpořili svým podpisem naši kandidaturu. Není tak zcela samozřejmé, někteří občané dnes vidí podpis čehokoliv za potenciálně nebezpečný, i když v případě této petice byl samozřejmě zcela nezávazný.
       Díky Vaší podpoře bude na kandidátní listině alespoň jedno skutečně nezávislé sdružení. Ano, jsme jediní, kteří nekandidujeme za nějakou politickou stranu či politické hnutí, nejsme tedy ovládáni jejich aparáty a omezováni jejich direktivami. Držte nám prosím palce i ve volbách.
Vložil(a): JBit | Vydáno dne 06. 09. 2014 | 6146 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE