Dobře míněné rady – voličovo sedmero
1) Zkontrolujte si, co kandidující subjekty udělaly pro občany města, zejména si povšimněte, zda svoji aktivitu neprojevují „náhodně“ jen v období těsně před volbami.
2) Zalistujte v paměti nebo v dostupných materiálech a zjistěte si, zda kandidáti stran a sdružení nekandidují pokaždé za jiné seskupení.
3) Pokud se jména kandidátů objevila již v dřívějších sdruženích, místních výborech strany apod., povšimněte si, zda tyto subjekty dosud existují a pracují, a co pro občany města udělaly.
4) Pokud kandidáti již dříve byli členy zastupitelstva, rady či vedení města, povšimněte si, zda nesledovali svůj prospěch, nepřihráli si nějaký výhodný prodej a zda dostáli svým závazkům.
5) Buďte obezřetní, pokud nově vzniklé seskupení nezávislých kandidátů vykazuje znaky účelovosti, např. kandidují pod hlavičkou strany zcela neznámé nebo s vedením s podivnou minulostí a takové jednání se jeví jako snaha obejít povinnosti, které předepisuje volební zákon pro nezávislé kandidáty či jejich sdružení (povinnost přiložit ke kandidátní listině petici s podpisy občanů podporujících podání kandidátky).
6) Buďte obezřetní, pokud kandidující strany slibují, že mají připraveny skvělé projekty, získají mnohamilionové dotace a přesto, že jejich kandidáti mají v současné Radě města většinu, nikdy je nepředložili zastupitelstvu.
7) Buďte obezřetní, pokud kandidující strany slibují, že mají zájemce na koupi majetku, ze které město získá velké finanční prostředky, přestože výsledkem výběrového řízení vyhlášeného současnou Radou města, v níž mají jejich kandidáti většinu, a zveřejněného pouze na úřední desce města a to bez vědomí zastupitelstva, je skutečnost, že žádný zájemce nepodal platnou nabídku.